Sauna na podczerwień Infrared EA3CGSG + Koloroterapia

6099,00 zł brutto (z Vat)

Producent: Home&Garden

Dostępność: Brak produktu

Nr produktu: EA3CGSG

Opis i dane produktu

Sauna infrared (na podczerwień, niskotemperaturowa) bez pary i z niską temperaturą powietrza (do 60°C), gdzie zamiast tradycyjnych pieców wykorzystywane są kwarcowe, ceramiczne lub węglowe promienniki podczerwieni. Kabina z drewna jodły kanadyjskiej może być montowana w łazience, sypialni, salonie lub innym dowolnym pomieszczeniu. Do działania wystarcza zwykłe zasilanie 230V. Sauna fabrycznie po włączeniu ustawiona jest na 60 minut. Posiada automatyczny wyłącznik, który nie pozwala na przypadkowe pozostawienie uruchomionej sauny przez nadmiernie długi czas, przez co jest bezpieczna w użytkowaniu. Promienniki są zabezpieczone drewnianymi kratownicami.

Sauny infrared do ogrzewania ciała wykorzystują promienniki podczerwieni, które wytwarzają fale podczerwone wnikające głęboko pod skórę powodując tym samym rozgrzanie całego ciała. Promieniowanie IR-A, IR-B oraz IR-C bardzo skutecznie rozgrzewa ciało zwiększając intensywność pocenia. We wnętrzu sauny infrared panuje temperatura od 20 oC do 60oC, dzięki temu można z niej korzystać w ubraniu jako rozgrzewkę przed treningiem, a także z otwartymi drzwiami co jest istotne dla osób mających klaustrofobię. Bardzo długie fale podczerwieni wnikają głęboko w głąb organizmu rozszerzając naczynia krwionośne znajdujące się pod skórą, ale również te znajdujące się w głębszych partiach ciała. Osoby mające problem z oddychaniem, z pękającymi naczynkami, a także z krążeniem, mogą bez obaw korzystać z saun infrared. Dodatkowo w saunach infrared można zamontować urządzenia elektroniczne takie jak radio, jonizator, koloroterapię, itd. Co w znacznym stopniu umila seans i zwiększa poziom odprężenia oraz relaksu.

Korzystanie z sauny infrared wzmacnia odporność, chroni przed przeziębieniami, pobudza aktywność białych krwinek oraz endorfin. Wyższa temperatura ciała wspomaga zabijanie wirusów, bakterii i toksyn, a podczas intensywnego pocenia wydalana jest nie tylko woda, co znacznie odciąża nerki ale także: substancje szkodliwe, toksyny i tłuszcz.

Seanse w saunach infrared mają charakter leczniczy przy wielu schorzeniach. Wydalana jest nie tylko woda ale i tłuszcz, cholesterol, kwasy, związki toksyczne oraz metale ciężkie. Następuje szybszy powrót do zdrowia, poprawa krążenia krwi, oczyszcza skórę, która zyskuje jędrność i zdrowy wygląd, pomaga zgubić wagę oraz polepszyć kondycję fizyczną.


Schemat:
 

 

 

Zalety saun infrared:


 • przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej
 • pomaga w zwalczeniu cellulitu
 • oczyszcza, wygładza i ujędrnia skórę
 • zwiększa przepływ i krążenie krwi
 • bardzo dobrze rozgrzewa mięśnie przed treningiem oraz przyspiesza regenerację mięśni po intensywnym       wysiłku fizycznym
 • pomaga zwalczyć choroby skóry, bóle mięśni, bóle reumatyczne, rwę kulszową
 • oczyszcza organizm z toksyn
 •  pomaga podwyższyć i utrzymać ciało w dobrej kondycji fizycznej
 • działa antydepresyjnie i relaksacyjnie
 • 30 minut w saunie infrared odpowiada przebiegnięciu 10 km
 • seans w saunie może trwać nawet 40 minut
 • godzinny sean w saunie infrared to koszt rzędu 1 zł - 1,50 zł

 


Nasze sauny infarared wytwarzają promieniowanie podczerwone takie same jak wytwarza słońce.
Jest to promieniowanie podczerwone w częstotliwości, która jest naturalnie przyswajana przez ludzkie ciało.
Sauny infared ogrzewają bezpośrednio ciało osoby korzystającej z sauny w przeciwieństwie do saun tradycyjnych gdzie najpierw ogrzewa się powietrze, elementy sauny, a dopiero później ciało.

Sauna infrared (na podczerwień, niskotemperaturowa) bez pary i z niską temperaturą powietrza (do 60°C), gdzie zamiast tradycyjnych pieców wykorzystywane są kwarcowe, ceramiczne lub węglowe promienniki podczerwieni. Kabina z drewna jodły kanadyjskiej może być montowana w łazience, sypialni, salonie lub innym dowolnym pomieszczeniu. Do działania wystarcza zwykłe zasilanie 230V. Sauna fabrycznie po włączeniu ustawiona jest na 60 minut. Posiada automatyczny wyłącznik, który nie pozwala na przypadkowe pozostawienie uruchomionej sauny przez nadmiernie długi czas, przez co jest bezpieczna w użytkowaniu. Promienniki są zabezpieczone drewnianymi kratownicami.

 

Dane techniczne

Ilość osób: 4-5
Materiał konstrukcyjny: drewno, jodła kanadyjska
Materiał dekoracyjny: szary, sauna z zewnątrz pokryta lazurą do drewna
Wymiary (szer. x dł. x wys.): 150 cm x 150 cm x 200 cm
Grubość ścianki: ok. 6 cm
Przewidywany czas montażu: 2-3 godziny
Typ: infrared, do użytku wewnątrz pomieszczeń
Zasilanie: 230 V (zwykłe gniazdko elektryczne)
Moc: 2520 W
Źródło ciepła: promienniki podczerwieni - 9 szt.
Rodzaj promienników: kwarcowe - 8 x 300 W, węglowe - 1 x 120 W
Zużycie energii: 2,5 kWh - 2,6 kWh
Zakres temperatur: 20°C - 60°C
Czas nagrzewania: ok. 20 minut
Wyposażenie: • radio multimedialne z USB/AUX/SD/BT + pilot
• dwa stereofoniczne głośniki zamocowane w suficie sauny
• 2 panele sterujące: zewnętrzny i wewnętrzny (umożliwia nam zmianę parametrów pracy sauny bez konieczności wychodzenia z sauny podczas relaksu)
• jonizator powietrza usuwający bakterie wywołujące nieprzyjemny zapach oraz odświeżający powietrze, dzięki jonizatorowi powietrze w saunie będzie zawsze czyste i zdrowe
• koloroterapia z pilotem - umożliwia ustawienie relaksacyjnej częstotliwości kolorowych świateł bez wychodzenia z kabiny
• oświetlenie wewnętrzne
• drzwi i szyby z hartowanego szkła
Dodatkowe informacje: • sauna do samodzielnego montażu - ścianki z podłogą i sufitem wystarczy spiąć ze sobą klamrami
• produkt dostarczany jest na palecie
W komplecie: sauna z wyposażeniem jak w opisie
Hartowane wysokiej jakości szklane drzwi

Drzwi wykonane z hartowanego przyciemnianego szkła.

Zewnętrzny panel sterujący

Panel dotykowy umożliwiający ustawienie parametrów pracy sauny. Dzięki panelowi możemy ustawić żądaną temperaturę bez konieczności wchodzenia do sauny.

Wewnętrzny panel sterujący

Wewnętrzny panel sterujący umożliwia nam zmianę parametrów pracy sauny  bez konieczności wychodzenia na zewnątrz podczas relaksu co zapobiega wypuszczaniu ciepłego powietrza na zewnątrz i minimalizuje koszty ogrzewania.

Jonizator powietrza

Jonizatory w naszych saunach usuwają bakterie wywołujące nieprzyjemny zapach oraz odświeżają powietrze. Dzięki jonizatorom powietrze w saunie będzie zawsze czyste i zdrowe.

Głośniki stereo
Dwa stereofoniczne głośniki zamocowane w suficie sauny.

Wewnętrzny dotykowy panel sterujący do Koloroterapi

Panel sterujący koloroterapii umieszczony wewnątrz umożliwia nam zmianę parametrów pracy sauny  bez konieczności wychodzenia na zewnątrz podczas relaksu co zapobiega wypuszczaniu ciepłego powietrza na zewnątrz i minimalizuje koszty ogrzewania.

Dodatkowo Koloroterapia

GWARANCJA 3 LATA