Brodziki pięciokątne

Minimalizm i styl w łazience – brodzik pięciokątny

Oszczędność miejsca w łazience, wygoda wchodzenia pod prysznic, doskonałe dopełnienie geometrycznej aranżacji – brodzik pięciokątny świetnie sprawdzi się w umieszczonej w narożniku strefie kąpielowej Twojej łazienki. Chociaż nie jest tak obszerny, jak brodziki prostokątne czy kwadratowe, zapewnia jednak więcej przestrzeni niż brodziki półokrągłe i niewątpliwie przyciąga uwagę oryginalnym kształtem. Tam, gdzie forma ma za zadanie porządkować przestrzeń, pełniąc jednocześnie funkcję dekoracyjną, warto postawić na supernowoczesny brodzik pentagonalny. Odpowiednio dobrany i umiejscowiony może pełnić swoje zadanie – odprowadzać wodę samodzielnie lub w połączeniu z kabiną prysznicową. Do jakiej łazienki pasuje brodzik pięciokątny? Do każdej, w której geometryczne formy grają pierwsze skrzypce. Jeśli jednak znudziły Ci się katalogi ukazujące łazienki w stylu loftowym, minimalistycznym czy industrialnym, a jesteś osobą, która nie boi się dokonywania odważnych wyborów, jeśli chodzi o aranżację wnętrz, może skusi Cię styl graficzny.

Brodzik pięciokątny nawiązuje do modernizmu

Wyrazistość, geometria i kontrasty – na tych filarach opiera się pochodzący z modernizmu styl graficzny. Główną rolę grają w nim kolory. Aranżacja opiera się na dwóch-trzech barwach kontrastowych: pierwotnie czerni i bieli, które wciąż w niejednym mieszkaniu stanowią podstawę wystroju. Uzupełnia się ją często o dodatki w żywej tonacji. Taką funkcję mocnego akcentu w tym przypadku mogą pełnić koce, pościel, poduszki czy ręczniki – świetnie sprawdzą się jako kontrapunkt. Nośnikami intensywnych kolorów bywają też formy geometryczne. W stylu graficznym geometrię można uzyskać dzięki meblom o prostych liniach i akcesoriom w kształcie prostokątów, owalów i kwadratów. W łazience taki efekt dadzą płytki z rysunkiem wielokątów lub w kontrastowych kolorach – jednak by zachować umiar, warto zadbać o neutralne elementy, na przykład biały prostokątny zlew nablatowy lub biały brodzik pięciokątny. Te użyte rozważnie proste formy geometryczne urozmaicą aranżację łazienki, a dodatkowo są bardzo funkcjonalne.

Brodzik pięciokątny to funkcjonalność i wygoda

Modernizm nie tylko uprościł nasze wnętrza, ale nakazał zwrócić uwagę na ich funkcjonalność. Każde pomieszczenie, każdy mebel powinny być pragmatyczne i wygodne. W przypadku łazienki ma to kolosalne znaczenie, nawet jeśli nie spędzamy w niej codziennie wielu godzin. Zaprojektowanie funkcjonalnej łazienki wcale nie jest trudne, wystarczy pamiętać o kilku kwestiach. Należy zacząć od analizy wielkości i kształtu pomieszczenia, by oszacować, na jakie wyposażenie możemy sobie pozwolić. Musimy określić, ile osób będzie z niej korzystać i jakich udogodnień dla nich potrzebujemy. W przypadku małej łazienki, przez którą codziennie przewija się kilkuosobowa rodzina, lepiej wybrać rozwiązania wielofunkcyjne, na przykład toaletę z bidetką czy brodzik pięciokątny głęboki. Kabina prysznicowa jest też lepszym rozwiązaniem, gdy:

  • z łazienki korzystają osoby o ograniczonej sprawności ruchowej;
  • chcemy oszczędzać wodę;
  • wolimy krótkie prysznice od długich kąpieli.

Zastanawiasz się, dlaczego warto postawić na niebanalne rozwiązanie? Brodzik pięciokątny jest świetną alternatywą dla klasycznego brodzika prostokątnego lub półokrągłego. Do wyboru masz brodzik pięciokątny z rantem lub bez, ze zintegrowaną osłoną lub z systemem mocowania dowolnych elementów konstrukcyjnych, w tym szklanych ścianek i drzwi, dzięki którym pięknie wyeksponujesz oryginalną baterię prysznicową i inne akcesoria łazienkowe, pozostawiając wrażenie otwartej przestrzeni. Wybierając brodzik pięciokątny, zwróć uwagę na dodatkowe wzmocnienia oraz powłoki ochronne, np.: antybakteryjną (ANTIBAC), antypoślizgową, ułatwiającą czyszczenie (EasyClean), termoizolacyjną lub tłumiącą dźwięk spadającej wody (STABILSOUND). Niezwykle przydatnym rozwiązaniem jest również brodzik pięciokątny z wyprofilowanym spadkiem w kierunku syfonu, co zapobiegania osadzaniu się zanieczyszczeń i zapewnia swobodny przepływ wody.

Zajrzyj na stronę dom-lazienka.pl i wybierz swój brodzik

W ofercie sklepu internetowego dom-lazienka.pl znajdziesz najlepszej jakości brodziki pentagonalne, oparte na stelażu, wzmocnione brodziki na nośniku styropianowym oraz ultrapłaskie, idealnie zlicowane z posadzką brodziki prysznicowe, wykonane z ultragładkiego akrylu oraz doskonale imitującego marmur konglomeratu, o wyjątkowej wytrzymałości i odporności na wszelkie uszkodzenia mechaniczne.

Filtruj produkty
Cena
od do
Producent
zamknij