Obudowy brodzików

Dlaczego brodzik, a nie wanna?

Zastanawiasz się, jak urządzić swoją łazienkę i w pierwszej kolejności myślisz o wannie? Oczywiście, to rozwiązanie ma swoje zalety. W wannie szybko można się zrelaksować i prościej wykonać zabiegi pielęgnacyjne. Gdy myjesz dziecko, kąpiel w wannie łatwiej uatrakcyjnić. Jednak jeśli rozważyć ten wybór pod kątem oszczędności miejsca, bezpieczeństwa i ekonomii, kabina prysznicowa lub nawet sam brodzik okazują się dużo bardziej przyjazne ich użytkownikom. Zacznijmy od oszczędności – tych w przypadku brodzika mamy wiele. Po pierwsze, dzięki różnym kształtom i wymiarom można go dopasować do każdej łazienki. Oszczędność miejsca jest kluczowa szczególnie w małych mieszkaniach, gdzie na niewielkiej przestrzeni trzeba zmieścić wszystkie niezbędne sprzęty. Po drugie, podczas kąpieli w brodziku zużywamy mniej wody, co przekłada się na niższe rachunki. W końcu, po trzecie, w przypadku wanny łatwiej o wypadek, zwłaszcza gdy korzystają z niej osoby starsze lub małe dzieci. Zamontowanie niskiego brodzika ułatwia wejście do kabiny. Sklep internetowy dom-lazienka.pl oferuje swoim klientom brodziki i elementy ich obudowy spełniające najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa. Sprawdź, czego potrzebujesz i co możemy Ci zaoferować.

Obudowa brodzika, syfon i inne – czego potrzebujemy do instalacji?

Przy instalacji należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach, by cieszyć się w pełni ergonomicznym prysznicem. Zanim pomyślisz o montażu, musisz określić: w którym miejscu łazienki ma się znajdować prysznic, jakich akcesoriów potrzebujesz i czy jesteś w stanie zrobić to samodzielnie, czy jednak będziesz potrzebować pomocy specjalisty. Gdy już sprawdzisz, gdzie znajduje się wlot odpływowy i rury doprowadzające ciepłą i zimną wodę, możesz wybrać brodzik. Wraz z nim w zestawie powinny znajdować się elementy podpierające jego konstrukcję: zaczepy, szyny lub nóżki. Niezbędne do instalacji będą też takie elementy jak syfon, rura odpływowa, uszczelki, obudowa do brodzika. Jeśli planujesz również montaż kabiny, pamiętaj, że musi być oparta o ten sam kształt co jej podstawa. Najpopularniejsze brodziki prysznicowe mają formę kwadratową lub półokrągłą i wymiary 80x80 lub 90x90. Obudowa brodzika to nie mniej ważna kwestia. Jako że stanowi jego dopełnienie oraz pełni funkcje: estetyczną i ochronną, powinna być dopasowana do niego wielkością i kształtem.

Ważne jest przygotowanie i wykończenie, czyli montaż i obudowa brodzika

Przygotowanie materiałów oraz narzędzi to dopiero początek. Teraz należy przygotować stanowisko pracy. Przede wszystkim, połóż płytki, by wyrównać podłogę i by brodzik oraz kabina prysznicowa stały prosto. Upewnij się, że otwór odpływowy nie znajduje się zbyt blisko wlotu kanalizacyjnego. Mała odległość między nimi utrudni wygięcie elastycznej rury do odprowadzania wody. Sprawdź, czy brodzik w całości zakrywa wlot do kanalizacji, ponieważ pozostawiony na widoku wraz z prowadzącymi do niego rurami będzie wyglądał nieestetycznie. Po zamontowaniu szyn, nóżek czy zaczepów, możesz dokonać przymiarki. Ten etap jest ważny, abyś mógł wypoziomować brodzik. Po instalacji przyszła kolej na wykończenie. Świetny wygląd Twojej łazienki zapewni dopasowana obudowa do brodzika. Dzięki niej wzrosną nie tylko walory estetyczne prysznica – zabezpiecza też brodzik przed ewentualnymi uszkodzeniami.

Obudowa brodzika: co warto o niej wiedzieć?

Obudowa brodzika to element pełniący kilka ważnych funkcji. Ma ogromne znaczenie dla żywotności brodzika i jego estetycznego wyglądu. Dlaczego obudowa do brodzika to element, w który warto zainwestować? Należy wyróżnić trzy decydujące czynniki:

  • bardziej estetyczny wygląd;
  • ochrona brodzika przed uszkodzeniami mechanicznymi;
  • łatwiejsze czyszczenie.

Każda obudowa brodzika z naszej oferty doskonale spełnia wszystkie z wymienionych funkcji. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, przygotowaliśmy duży wybór różnych modeli. W asortymencie dostępna jest m.in. standardowa obudowa brodzika 90 × 90 cm oraz równie popularna obudowa brodzika 80 × 80 cm. Oferujemy modele klasyczne, czyli prostokątne, ale nie tylko. Obudowa do brodzika z naszej oferty to również modele półokrągły i okrągły. Dostępna jest też obudowa do brodzika o niestandardowym kształcie. 

Jeśli zastanawiasz się, jak dopasować brodzik i obudowę albo masz pytania dotyczące montażu, zadzwoń lub napisz – nasi eksperci chętnie pomogą, doradzą i rozwieją wszelkie wątpliwości.

Filtruj produkty
Cena
od do
Producent
zamknij