Baterie bezdotykowe

Bateria bezdotykowe

Baterie bezdotykowe szczególne zastosowanie posiadają w obiektach użyteczności publicznej. Armatura bezdotykowa jest ważna dla zapewnienia higieny w łazience. Najbardziej popularna forma baterii łazienkowych bezdotykowych to urządzenia uruchamiane za pomocą fotokomórki. 

Czujnik ruchu – w wyniku przerwania wiązki padającego nań światła, gdy włożysz ręce pod kran – automatycznie uruchamia przepływ wody o odpowiednim natężeniu i przez ściśle określony czas. Najczęściej przerwanie strumienia następuje tuż po wyjęciu rąk spod wody. Bateria automatyczna sprzyja więc oszczędzaniu surowca oraz utrzymaniu higienicznej czystości w łazience.

Bezpieczeństwo i minimalizm – bateria automatyczna

Specjalny, elektroniczny sterownik sprawia, że bateria automatyczna wypuszcza wodę o ściśle określonej temperaturze, co w znacznym stopniu redukuje ryzyko poparzenia, występujące często w przypadku dzieci lub osób starszych, korzystających z tradycyjnych wylewek z mieszaczem lub dwoma kurkami. 

Bateria automatyczna jest zatem jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie i najbezpieczniejszych elementów wyposażenia nowoczesnych łazienek – prywatnych i publicznych. Coraz częściej bowiem bateria automatyczna pojawia się w aranżacjach designerskich wnętrz naszych domów, stając się minimalistycznym i ekologicznym gadżetem.

Bateria automatyczna – nowoczesna technologia w służbie higieny

O tym, jak ważne jest regularne mycie i dezynfekowanie rąk, przekonaliśmy się ostatnimi czasy wszyscy – higiena to absolutna podstawa! Nowoczesne baterie bezdotykowe to doskonały przykład na to, że technologia może ułatwiać codzienne funkcjonowanie. Bezdotykowa bateria automatyczna nie posiada dźwigni ani uchwytów i tym samym nie musi być dotykana – po prostu wystarczy przesunąć dłońmi w pobliżu czujnika ruchu. Jak działa taki mechanizm? Pod baterią montowany jest specjalny moduł zasilający, który inicjuje przepływ wody i automatycznie go zatrzymuje, gdy odsuniemy dłonie z zasięgu czujnika. Cały mechanizm zamontowany jest w zabudowie podtynkowej, dlatego bateria bezdotykowa nie zajmuje dużo miejsca, a całość nie rzuca się w oczy. Choć baterie bezdotykowe znamy przede wszystkim z publicznych łazienek, galerii handlowych czy biur, coraz częściej znaleźć je można także w prywatnych domach i mieszkaniach – i nie ma co się dziwić, ponieważ to rozwiązanie posiada naprawdę wiele zalet!

Dlaczego warto zainwestować w baterie bezdotykowe?

O tym, że taki system powinien znajdować się w każdym biurze, przychodni, szkole czy na stacji benzynowej, nie musimy chyba nikogo przekonywać. Nie możemy niestety sprawić, by każdy mył ręce po skorzystaniu z toalety – możemy jednak ułatwić tę czynność wszystkim osobom, które chcą unikać kontaktu z wirusami, bakteriami i drobnoustrojami. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę z tego, że taki system można z powodzeniem wykorzystać także w domowej łazience, toalecie oraz kuchni. Bateria automatyczna to doskonały sposób na oszczędzanie wody – nie leje się ona bez sensu, gdy myjemy zęby czy sięgamy po kolejne naczynia ustawione obok zlewu. Niezależnie od tego, czy chcesz oszczędzać wodę ze względu na stale rosnące rachunki, czy też liczą się dla Ciebie przede wszystkim kwestie związane z ekologią, bateria automatyczna będzie doskonałym wyborem! Ten model to również duża wygoda: wystarczy podstawić dłonie pod czujnik ruchu, by z kranu popłynęła woda – bez konieczności odkręcania go czy chwytania za baterię namydlonymi lub zabrudzonymi dłońmi. 

Bateria automatyczna: nowoczesna i stylowa

Baterie automatyczne wcale nie muszą być prostymi, zachowawczymi modelami, które znamy przede wszystkim z ogólnodostępnych toalet. W naszej ofercie znajdziesz najmodniejsze wzory, klasyczne baterie, nowoczesne, geometryczne kształty oraz bogatą kolorystykę – wszystko to sprawia, że automatyczna bateria doskonale wpisze się w aranżację Twojej łazienki. Wysublimowany minimalizm czy standardowy, uniwersalny kształt? Ty wybierasz! Nasze baterie bezdotykowe doskonale sprawdzą się zarówno w biurach, gabinetach czy innych placówkach, jak i prywatnych kuchniach i łazienkach – zapraszamy do zapoznania z naszą ofertą oraz do zakupu najnowocześniejszych baterii bezdotykowych. Przekonaj się osobiście, jak wiele zalet posiada właśnie to rozwiązanie – gdy poznasz je lepiej, z pewnością nie zechcesz już z niego zrezygnować!

Filtruj produkty
Cena
od do
Sposób montażu
Kolor
Producent
zamknij