Kwadratowe

Urządzamy łazienkę – kabina prysznicowa, wanna i brodzik

Wśród miłośników długich kąpieli i krótkich pryszniców od lat toczy się spór o to, który z tych dwóch elementów wyposażenia łazienki jest lepszy: kabina prysznicowa czy wanna? Niewątpliwie oba rozwiązania mają swoje zalety i wady. Wanna służy głównie do relaksu i zabiegów pielęgnacyjnych wymagających więcej czasu. Kabina prysznicowa z kolei zmieści się nawet na niewielkim metrażu, pomaga oszczędzać wodę oraz jest prostsza do utrzymania w czystości. Branie prysznica jest też dużo bardziej higieniczne od kąpieli, ponieważ brud z naszego ciała od razu spływa wraz z wodą, a nie osadza się na ściankach jak w przypadku wanny. Obudowa brodzika i całej kabiny także mniej kosztuje.

Na jaki rodzaj kabiny warto się zdecydować?

Jeśli już zdecydowaliśmy się na kabinę, musimy rozważyć, jaki rodzaj odprowadzania wody sprawdzi się w naszej łazience najlepiej. Do wyboru mamy odpływ liniowy, popularny w prysznicach typu walk-in oraz brodzik. Montowany bezpośrednio w posadzce odpływ nie rzuca się w oczy, co czyni go idealną opcją do praktycznie każdego stylu architektonicznego. Co więcej, nadaje się nawet do najbardziej niewymiarowej łazienki, ponieważ można go zainstalować w dowolnym miejscu. Kabina typu walk-in jest łatwa w czyszczeniu, wygodna i bezpieczna, szczególnie dla osób z ograniczoną sprawnością ruchową, seniorów i małych dzieci.

Brodzik prysznicowy to mniejsze ryzyko zalania, jako że przy jego montażu wyraźnie oddzielamy mokrą i suchą strefę. Można go zainstalować w każdej łazience i nie wymaga specjalnego profilowania podłogi, tak jak prysznice typu walk-in. Obudowa brodzika jest łatwa do wykonania, nie kosztuje wiele, a może wyglądać efektownie lub wcale nie przyciągać naszej uwagi. Brodziki mają różne wysokości i kształty. W głębokich modelach zrobimy szybkie pranie i umyjemy dziecko, niskie można zlicować z podłogą, tworząc prysznic bezprogowy. W zależności od dostępności miejsca w łazience możemy się zdecydować na brodzik półokrągły, asymetryczny czy kwadratowy.

Brodzik kwadratowy – uniwersalny i funkcjonalny

Na czym polega atrakcyjność brodzików kwadratowych? Na to pytanie łatwo odpowiedzieć:

  • świetnie wpasowują się w większość nowoczesnych, modnych stylów wnętrzarskich;
  • dzięki swojemu kształtowi zapewniają sporo przestrzeni, co oznacza większy komfort korzystania z kabiny i możliwość zainstalowania jej dodatkowych elementów;
  • łatwo go obudować przy pomocy płytek, zwiększając dodatkowo jego walory estetyczne.

Ten ostatni punkt ucieszy Cię, jeśli planujesz zamaskować brodzik wysoki i ujednolicić go ze ścianą lub podłogą. Obudowa brodzika płytkami nie powinna Ci sprawić większej trudności, lecz jeśli nie czujesz się pewnie w kwestiach montażu, wezwij fachowca. Chociaż zapłacisz trochę więcej, oszczędzisz na czasie i nerwach. Obudowa brodzika kwadratowa funkcjonuje też jako samodzielny element, łatwy do zainstalowania. W ofercie dom-lazienka.pl znajdziesz model Igor od jednego z najbardziej cenionych polskich producentów wyposażenia łazienkowego.

Obudowa do brodzika kwadratowa firmy Besco to dobra inwestycja w Twoją łazienkę

Od ponad 25 lat Besco tworzy najwyższej klasy sprzęt do łazienek. Doskonała jakość wykonania, piękny design i zastosowanie najnowszych technologii to charakterystyczne elementy każdego wyrobu tej firmy. Obudowa do brodzika kwadratowa Igor, kompatybilna z brodzikiem z tej samej serii, to produkt funkcjonalny, estetyczny i co najważniejsze, pochodzący od zaufanego producenta.

Filtruj produkty
Producent
zamknij