Brodziki prostokątne

Kabina prysznicowa i brodzik – uniwersalne rozwiązanie do każdej łazienki

W celu zachowania codziennej higieny potrzebna jest przestrzeń, w której można się wygodnie umyć. Nawet jeśli mieszkamy w kawalerce lub w mieszkaniu w stylu loft i nasza sypialnia jest połączona ze strefą kąpielową, warto odpowiednio ją wyróżnić i wydzielić z reszty mieszkania. W przypadku wanny to zadanie może być utrudnione, ponieważ trudno znaleźć ustawny model odpowiedni do niewielkiej przestrzeni. Dużo łatwiej zaakcentować tę strefę przy pomocy kabiny prysznicowej i odpowiednio dobranego brodzika. Takie rozwiązanie ma liczne zalety. Kabina prysznicowa i brodzik:

  • zajmują dużo mniej miejsca – nie w każdej łazience można zamontować wannę. Łatwiej zaadaptować małą przestrzeń dzięki kabinie prysznicowej i brodzikowi, ponieważ można je postawić w dowolnym miejscu;
  • pasują do każdej łazienki – brodzik prysznicowy to rozwiązanie uniwersalne. Modele w różnych kształtach, z różnych materiałów, dostępne nie tylko w bieli – w szerokiej ofercie dostępnej obecnie na rynku każdy znajdzie coś dla siebie. Przy dużym metrażu niski brodzik prysznicowy bezrantowy może działać samodzielnie, bez kabiny, co dodatkowo czyni go bardzo funkcjonalnym;
  • sprzyjają oszczędzaniu – i to na różnych płaszczyznach. Osoby zainteresowane ekologią i finansami docenią fakt, że zużycie wody podczas mycia się w kabinie prysznicowej jest dużo mniejsze niż w przypadku kąpieli w wannie. Choć długa relaksująca kąpiel to coś, o czym wiele z nas marzy pod koniec pełnego napięć dnia, to wysokość rachunków przemawia jednak na korzyść krótkiego prysznica;
  • dzięki nim łatwiej utrzymać czystość – podczas kąpieli w wannie pot i brud z ciała człowieka osadzają się na jej ściankach, natomiast podczas prysznica spływają wraz z wodą wprost do odpływu brodzika. Dlatego mycie się w kabinie prysznicowej uważa się za dużo bardziej higieniczną opcję;
  • łatwo się je sprząta – powierzchnia nowoczesnego brodzika ma właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybiczne oraz stosuje się w niej specjalne technologie ułatwiające czyszczenie. Także współczesne kabiny pokrywa się specjalistycznymi powłokami zabezpieczającym ścianki przez osadzaniem się na nich różnych zanieczyszczeń.

Największe w ofercie: brodziki prostokątne

Podsumowując: brodziki należą do podstawowego wyposażenia każdej łazienki; ciężko obecnie znaleźć toaletę bez prysznica. Jeśli musimy wybierać między wanną a prysznicem – czy to z uwagi na ograniczenia budżetu, czy też miejsca – zdecydowanie częściej wybieramy prysznic. Jego użytkowanie wiąże się z wygodą, oszczędnością wody i czasu. Potrzeba też mniej miejsca, aby go zamontować. Jest też bardziej ustawny niż wanna. Najwygodniejszy model, z jakim spotkamy się w sklepach to brodzik prostokątny. Zapewnia więcej przestrzeni i pozwala na przykład na zamontowanie dodatkowej ławeczki.

Brodziki prostokątne: który wybrać?

Rozmiar brodzika – to podstawowy parametr, na który należy zwrócić uwagę, podczas podejmowania decyzji o kupnie. W naszym sklepie znajduje się szeroki wybór brodzików prostokątnych – od mniejszych o wymiarach 70x100, do dużych – 90x160. Od wielkości brodzika, a tym samym kabiny prysznicowej lub ścianek typu walk-in, które można zamontować na brodziku, zależy komfort kąpieli. Większa przestrzeń to większa swoboda ruchów, a więc większa radość z kąpieli. 

Wysokość brodzika – w znaczny sposób wpływa na wygodę jego użytkowania. W zależności od tego, kto będzie korzystać z wyremontowanej łazienki – czy będą wśród nich osoby starsze, czy też małe dzieci – możemy dopasować wysokość do naszych potrzeb. Z pewnością niskie brodziki mają to do siebie, że łatwiej się do nich wchodzi. 

Sposób montażu – niektóre brodziki mają możliwość montażu bezpośrednio na posadzce lub mogą być w posadzkę wpuszczone, aby wejście pod prysznic było pozbawione progu. Warto na etapie planowania zdecydować, który typ montażu jest możliwy do wykonania oraz na jakim efekcie wizualnym nam zależy. Należy zwrócić uwagę, czy brodzik jest uniwersalny i można układać go w dowolny sposób, czy odpływ jest z boku i konieczny jest zakup opcji lewej lub prawej.

Kolor – współczesne aranżacje łazienek i stosowana w nich technologia obala mit mówiący o tym, że armatura łazienkowa musi być biała. W ofercie sklepu dom-łazienka.pl znajdują się brodziki prostokątne zarówno w kolorze białym, jak i szarym bądź też czarnym.

Rodzaj materiału – akryl, kamień, a może konglomerat? Obecnie mamy większy wybór materiałów, z jakich wykonywane są brodziki. Wpływa to na ich różne właściwości. Antypoślizgowy, antybakteryjny, z powłoką easy clean, a może długo utrzymujący temperaturę wody? Na te cechy warto zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniego modelu.

Wybierz swój brodzik prysznicowy z pomocą specjalistów sklepu internetowego dom-lazienka.pl

Dobór odpowiedniego brodzika ma niebagatelny wpływ zarówno na funkcjonalność łazienki, jak i jej estetykę. Warto zapoznać się z całą ofertą naszego sklepu, aby dokonać odpowiedniego wyboru. A jest ona naprawdę szeroka. Znajdziesz w niej modele w wielu kolorach i rozmiarach wykonane przez producentów najlepszych firm armatury łazienkowej.

Filtruj produkty
Cena
od do
Bok brodzika krótszy
Bok brodzika dłuższy
Producent
zamknij