Półokrągłe

Obudowa do brodzika to niepozorny element o dużym znaczeniu

Przy projektowaniu łazienki należy wziąć pod uwagę wiele elementów zwiększających jej estetykę, funkcjonalność i bezpieczeństwo. I chociaż obudowa do brodzika nie jest pierwszą rzeczą, o której wówczas myślimy, to jednak powinna znaleźć się na liście sprzętów wartych szczególnej uwagi. Dlaczego? Otóż ma on ogromne znaczenie zarówno dla estetyki brodzika, jak i jego trwałości. Wykonane z wysokiej klasy materiałów o dużej wytrzymałości, jednocześnie ułatwiają czyszczenie i zapewniają równomierne podparcie całej konstrukcji. Odpowiednio dobrana do kształtu prysznica obudowa do brodzika stworzy wraz z kabiną spójną, estetyczną zabudowę. Dodatkowo zasłoni to, czego na pewno nie chcielibyśmy pokazywać gościom.

Obudowa do brodzika ukryje elementy konstrukcyjne

Wiele brodzików wymaga dodatkowych części potrzebnych do zamocowania go na posadzce i przyłączenia do odpływu. Do zestawu dodaje się często nóżki lub szyny, a czasami trzeba kupić specjalny nośnik. Oczywiście niezbędny jest też syfon, który sprawnie odprowadzi brudną wodę. Te wszystkie elementy wymagają zabezpieczenia przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz osłony i izolacji. Można je obudować na dwa sposoby. Pierwszy polega na zabudowaniu brodzika płytkami. Jest to rozwiązanie dość atrakcyjne wizualnie. Płytki można dobrać tak, by nie odróżniały się od tych położonych na podłodze. Stworzymy w ten sposób harmonijną kompozycję i zamaskujemy brodzik tak, by nie odróżniał się na tle łazienki. Niestety, ta opcja ma jedną sporą wadę – w przypadku wymiany lub naprawy instalacji, płytki trzeba skuć. Zatem jeśli zależy nam na trwałym zabezpieczeniu z możliwością łatwego montażu i demontażu, lepszym wyborem będzie obudowa do brodzika. Chroni i zasłania elementy konstrukcyjne oraz występuje w wielu kształtach i rozmiarach, łatwo ją zatem dopasować do pozostałych elementów strefy kąpielowej. Jeśli w swojej łazience planujesz na przykład instalację prysznica półokrągłego z brodzikiem i potrzebna Ci obudowa do brodzika półokrągła, w naszym sklepie znajdziesz wszystkie te elementy w jednym miejscu.

Funkcjonalna obudowa brodzika kompatybilna z innymi elementami serii

W ofercie dom-lazienka.pl znajdziesz całe serie zaprojektowane w taki sposób, by można było łatwo je ze sobą połączyć. Na przykład obudowa do brodzika półokrągła firmy New Trendy jest kompatybilna z brodzikiem Cantare, kabiną prysznicową Varia i syfonem 90 mm S-0023. Kupowanie produktów w zestawie to duża oszczędność czasu – nie musisz spędzać długich godzin na poszukiwaniu pasujących do siebie elementów. Na naszej stronie pod każdym produktem znajdziesz zakładkę z informacją, jakie inne komponenty prysznica są najczęściej nabywane wraz z tym, który właśnie oglądasz. Jeśli masz wątpliwości lub chciałbyś zobaczyć pozostałe produkty z oferty naszego sklepu, skontaktuj się z nami.

Obudowa brodzika zwiększa bezpieczeństwo użytkowania

Planując aranżację funkcjonalnej łazienki, przyjaznej jej użytkownikom, należy mieć na uwadze nie tylko różne udogodnienia ułatwiające codzienną kąpiel czy porządki. Warto pomyśleć również nad estetyką i wygodą pomieszczenia oraz zadbać o rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo. Wszelkie pomysły poprawiające komfort korzystania z łazienki powinny też zwiększać naszą pewność, że naszym domownikom nic się nie stanie. Obudowa brodzika to świetny sposób na uszczelnienie instalacji, dodatkowo zapobiegający rozwojowi bakterii i grzybów – z naszymi produktami zadbasz też o zdrowie swoich bliskich.

Filtruj produkty
Cena
od do
Producent
zamknij