Asymetryczne

Dobry brodzik to podstawa bezpiecznej kąpieli

Podstawowym zadaniem brodzika prysznicowego jest odprowadzanie brudnej wody po kąpieli. Mało osób jednak wie o tym, że pełni on też kilka innych funkcji. By pod koniec dnia móc cieszyć się kąpielą, warto bliżej przyjrzeć się nie tylko budowie brodzika, ale i materiałom, z których został wykonany i jakie dodatki są do niego potrzebne, by służył nam przez długie lata.

Jaki model wybrać? Różne rodzaje brodzików prysznicowych

Brodziki można podzielić, biorąc pod uwagę trzy następujące cechy: wysokość, kształt oraz materiał wykonania. Przede wszystkim, wyróżniamy brodziki niskie i wysokie. Te pierwsze są niezwykle dyskretne, bezpieczne dla dzieci i osób starszych. Jako że można je również zlicować z podłogą, tworząc w ten sposób kabinę typu walk-in, nie wymagają zastosowania obudowy. Do brodzika wysokiego będziemy potrzebowali dodatkowych elementów wspierających całą konstrukcję, takich jak nóżki czy nośnik. By ukryć te elementy, potrzebne będą płytki lub obudowa do brodzika, dopasowana do niego kształtem i wielkością. Tu przechodzimy do kolejnej kategorii.

Obecnie najchętniej wybierane modele kwadratowe i prostokątne mają jedną szczególną zaletę – przestrzeń. W porównaniu do klasycznych brodzików półokrągłych zapewniają więcej miejsca, a przy odpowiednio dużym rozmiarze można pomyśleć o dodatkowych udogodnieniach takich jak składana ławeczka. Ponadto świetnie wpasowują się do wielu nowoczesnych stylów wnętrzarskich, takich jak styl loftowy czy industrialny. Optyczne powiększenie przestrzeni to z kolei atut brodzików półokrągłych i asymetrycznych. Dzięki swojemu designowi pasują praktycznie do każdej łazienki, dużej czy małej. Nie trzeba też martwić się o zabezpieczenie ich płytkami. Łatwiejsze rozwiązanie w tym przypadku to obudowa do brodzika asymetryczna lub półokrągła. Bez problemu dopasujesz ją do konkretnego modelu, a jej montaż i demontaż w razie problemów ze znajdującą się pod spodem instalacją jest dziecinnie prosty.

Ostatnia kwestia do rozważenia przy wyborze brodzika to materiał, z którego został wykonany. Współcześnie firmy najchętniej używają do produkcji akrylu i konglomeratu marmurowego. Oba materiały doskonale imitują swoją strukturą naturalny kamień i cechuje je wysoka wytrzymałość na czynniki zewnętrzne. Akryl dodatkowo jest bardzo lekki, łatwy w samodzielnym montażu i dość tani. Co więcej, obudowy do brodzika są również produkowane z tego materiału.

Obudowa do brodzika – proste rozwiązania są najlepsze

Dokonując wyboru brodzika, kierujemy się głównie rozmiarem łazienki i osobistymi preferencjami. Nie zapominajmy jednak, by zwrócić uwagę na sposób montażu. W zależności od modelu i pomysłu na aranżację nasz brodzik może wymagać zamocowania szyn, nóżek, nośnika, możliwe, że będzie trzeba go zlicować z podłogą lub będzie potrzebował odpowiedniej obudowy. Ta ostatnia pełni wiele funkcji: ukrywa elementy konstrukcyjne i chroni je przed zalaniem, pomaga stworzyć jednolitą zabudowę, ułatwia czyszczenie, wzmacnia walory estetyczne prysznica. Obudowa brodzika może być wykonana z płytek. To rozwiązanie będzie niewątpliwie atrakcyjne wizualnie, lecz niestety, w razie awarii wszystkie płytki należy skuć i położyć na nowo, co oznacza dodatkową pracę i większe koszty. Gotowa obudowa do brodzika to dużo lepsze rozwiązanie na zabezpieczenie strefy kąpielowej, na dodatek od razu kompatybilne z pozostałymi elementami prysznica. By spełnić wymagania klientów, w ofercie naszego sklepu znajdziesz obudowy do brodzika o różnych kształtach i rozmiarach.

Filtruj produkty
Cena
od do
Producent
zamknij