Filtrowanie:
- Sposób montażu-
  • Wybierz
- Producent-
  • Wybierz
Sortuj wg: Nazwy ^ ˇ Ceny ^ ˇ Popularności ^ ˇ
 

 

Baterie bezdotykowe – technologia i ekologia

 

 

 

Baterie bezdotykowe szczególne zastosowanie posiadają w obiektach użyteczności publicznej. Armatura bezdotykowa jest ważna dla zapewnienia higieny w łazience. Najbardziej popularna forma baterii łazienkowych bezdotykowych to urządzenia uruchamiane za pomocą fotokomórki. 

Czujnik ruchu – w wyniku przerwania wiązki padającego nań światła, gdy włożysz ręce pod kran – automatycznie uruchamia przepływ wody o odpowiednim natężeniu i przez ściśle określony czas. Najczęściej przerwanie strumienia następuje tuż po wyjęciu rąk spod wody. Bateria automatyczna sprzyja więc oszczędzaniu surowca oraz utrzymaniu higienicznej czystości w łazience.

Bezpieczeństwo i minimalizm – bateria automatyczna

Specjalny, elektroniczny sterownik sprawia, że bateria automatyczna wypuszcza wodę o ściśle określonej temperaturze, co w znacznym stopniu redukuje ryzyko poparzenia, występujące często w przypadku dzieci lub osób starszych, korzystających z tradycyjnych wylewek z mieszaczem lub dwoma kurkami. 

Bateria automatyczna jest zatem jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie i najbezpieczniejszych elementów wyposażenia nowoczesnych łazienek – prywatnych i publicznych. Coraz częściej bowiem bateria automatyczna pojawia się w aranżacjach designerskich wnętrz naszych domów, stając się minimalistycznym i ekologicznym gadżetem.