Filtrowanie:
- Sposób otwierania drzwi-
 • Wybierz
- Sposób montażu-
 • Wybierz
- Bok kabiny krótszy-
 • Wybierz
- Bok kabiny dłuższy-
 • Wybierz
- Kolor profili-
 • Wybierz
- Producent-
 • Wybierz
Sortuj wg: Nazwy ^ ˇ Ceny ^ ˇ Popularności ^ ˇ

 

 

Przy planowaniu zagospodarowania łazienki liczy się wiele czynników o których nie zawsze pomyślimy w pierwszej kolejności. Istotą doboru odpowiedniej kabiny prysznicowej do naszej "oazy spokoju" jest jej wielkość. Jeśli posiadamy miejsce na kabinę prysznicową asymetryczną, warto jest zdecydować się na taki wybór. Kabina asymetryczna dzięki swej konstrukcji pozwoli na duży komfort w postaci sporej ilości miejsca, co jest istotą dobrego samopoczucia pod prysznicem.

Gdzie sprawdzi się asymetryczna kabina prysznicowa?

Jak już wspomnieliśmy, wybór asymetrycznej kabiny prysznicowej gwarantuje komfort kąpieli. W jakich łazienkach możemy pokusić się o ten wybór?

Asymetryczna kabina prysznicowa występuje w różnych wersjach. W ofercie naszego sklepu dostępne są modele półokrągłe lub prostokątne. Łączy je jedno: jeden bok kabiny jest dłuższy. Kabiny asymetryczne sprawdzą się zwłaszcza w podłużnych łazienkach, a także niewymiarowych pomieszczeniach, gdyż zapewniają optymalne wykorzystanie wolnej przestrzeni. A ta w przypadku łazienek bywa na wagę złota. 

Kabiny asymetryczne, ze względu na swój niestandardowy wygląd (przywykliśmy do pryszniców półokrągłych lub kwadratowych), doskonale sprawdzą się w łazienkach urządzanych w nowoczesnym stylu, jednak z powodzeniem można zastosować je również w klasycznym wnętrzu.

Zalety kabiny asymetrycznej

 • Komfort użytkowania - prysznic bez ocierania się łokciami o ścianę jest nieporównanie przyjemniejszy od tego, w którym miejsca na swobodne ruchy jest mniej.
 • Optymalne wykorzystanie miejsca - ten model kabiny jest niezwykle ustawny. 
 • Duży wybór modeli - w ofercie naszego sklepu można znaleźć szeroki wybór wyselekcjonowanych modeli kabin. W różnych rozmiarach, półokrągłe lub prostokątne, z drzwiami przesuwnymi i uchylnymi, z możliwością montażu na brodzikach różnej wysokości oraz bezpośrednio na posadzce. 

Na co zwrócić uwagę?

Łazienka to pomieszczenie, które powinno być estetyczne - w nim codziennie poświęcamy czas na relaks pielęgnację. Przede wszystkim musi być jednak funkcjonalne. Nawet najpiękniejsze wnętrze, ale trudne do utrzymania w czystości lub zwyczajnie niewygodne, bywa zmorą domowników. Na co zwrócić uwagę, aby kabina prysznicowa nie była źródłem problemów dla użytkowników?

 • Jakość materiałów - szkło hartowane jest zdecydowanie bardziej odporne na zniszczenia.
 • Powierzchnie odporne na zabrudzenia - powłoka Active Shield to przykład innowacyjnego rozwiązania technologicznego, które chroni szkło przed zanieczyszczeniami, zarówno kamieniem jak i pozostałościami po kąpielowych kosmetykach.
 • Odpowiedni wybór drzwi - podejmując decyzję, czy w kabinie prysznicowej chcesz wstawić drzwi przesuwne czy uchylne, kieruj się przede wszystkim tym, aby zapewnić odpowiedni ciąg komunikacyjny w łazience. Bez niego nawet najbardziej estetyczne rozwiązanie nie spełni Twoich oczekiwań.

Dodatkowe atuty - zwróć uwagę na nowości i rozwiązania, które wdrażane są przez producentów armatury łazienkowej w celu podniesienia komfortu użytkowania przedmiotu. Dobrym przykładem jest system przesuwny drzwi prysznicowych pozbawiony dolnej bieżni, który gwarantuje płynność otwierania drzwi oraz ułatwia czyszczenie kabiny prysznicowej.