Lampa owadobójcza wiatrakowa turbina 30602 Moel

Lampa Turbine 30602 Producent: Moel
3579,00
Dostępny 24h
Specyfikacja produktu
Rodzaj lampyWiatrakowa

Opis produktu Lampa owadobójcza wiatrakowa turbina 30602 Moel

Lampa Owadobójcza TURBINA 30602 jest przeznaczona dla obszarów wiejskich, w szczególności do gospodarstw rolnych, stajni, ferm itp. miejsc. To zaawansowane technologicznie urządzenie włoskiej firmy Moel jest stosowane w miejscach, gdzie używanie chemicznych środków owadobójczych lub innych szkodliwych substancji może zniszczyć plony lub działać niekorzystnie na zdrowie ludzi i zwierząt. Lampa owadobójcza Turbina - wręcz odwrotnie - jest całkowicie bezpieczna. Dla przyciągnięcia owadów wykorzystuje działanie świetlówek UV-A. W momencie gdy docierają one do lampy, zostają wessane do wewnątrz lampy przez działanie wiatraka zasilanego silnikiem elektrycznym.

Sugerowane przeznaczenie: użytek zewnętrzny: gospodarstwa rolne, stadniny koni, fermy, zakłady przemysłowe, fabryki, inne duże powierzchnie otwarte, np. duże ogrody.

Lampa Owadobójcza Turbina 30602 to model wyjątkowo przydatny w obszarach wiejskich, w szczególności w gospodarstwach rolnych, stajniach, fermach, zakladach produkcyjnych i w innych tego typu miejscach.

Dlaczego jest to najlepsze rozwiązanie przy zwalczaniu much, komarów i innych owadów w rolnictwie i przy hodowli zwierząt?
W tych warunkach bowiem używanie chemicznych środków owadobójczych lub środków emitujących gaz może być szkodliwe dla hodowli oraz dla zdrowia pracowników i zwierząt.
Lampa na owady Turbina – wręcz odwrotnie – działa na owady latające przyciągając je działaniem swoich świetlówek UV-A. Jak tylko owady zbliżą się do frontowego otworu lampy, wbudowany w środku wiatrak wciąga je do środka. Wiatrak jest napędzany przez silnik elektryczny. Owad wciągnięty do środka lampy owadobójczej jest następnie przenoszony do dolnej części urządzenia i nie ma już możliwości ucieczki. Pojemnik zawierający części elektryczne jest zrobiony ze stali nierdzewnej, natomiast obudowa zewnętrzna oraz wiatrak wykonane są z aluminium, co gwarantuje wyjątkowo mocną strukturę oraz długą żywotność tego urządzenia.

Użycie lampy
Lampa owadobójcza Turbina posiada poziom ochrony przez wodą i wilgocią IPX4, co oznacza, że może być używana na stałe na zewnątrz, zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Ten model lampy na owady dla rolnictwa może być mocowany na dwa różne sposoby:
1 – Poprzez przymocowanie łańcuchami, podwieszony do sufitu,
2 – Poprzez przymocowanie na kołki, przytwierdzony do ściany.
Objętość siatki na owady wynosi 25 litrów (worek długości 1m). Opcjonalnie, możliwe jest przymocowanie krótszej siatki o długości 30cm.

Bezpieczeństwo
Lampa owadobójcza Turbina jest urządzeniem w pełni bezpiecznym, jej używanie nie wiąże się z żadnym ryzykiem. Ta lampa owadobójcza nie wydziela żadnych dymów (zapachów), nie emituje promieniowania czy fal elektromagnetycznych które by działały na zwierzęta. Nie wydziela również żadnych substancji chemicznych. Ponadto jej żelazna obudowa zapobiega ryzyku wystąpienia ognia. Urządzenie to nie zanieczyszcza środowiska, nie wymaga żadnych szczególnych czynności konserwacyjnych i jest bardzo proste w utrzymaniu.

Korzyści
- Lampa na owady Turbina jest wyposażona w dwie świetlówki UV-A o łącznej mocy 80W (2x40W) – emitowane przez nie światło wytwarza bardzo silną moc przyciągania. Turbina operuje na obszarze ok. 15-18 metrów w zasięgu liniowym, zatem swoim zasięgiem pokrywa ponad 350m² (15m x 15m x 3,14 : 2 – świetlówki są umieszczone tylko po jednej stronie lampy)
– Szybkość zasysania powietrza przez lampę (napędzaną silnikiem o prędkości obrotowej 1000 obr/min) to 4m/s, żaden latający owad nie może latać szybciej (zatem żaden z nich nie może uciec);
– Część na przechowanie owadów może być łatwo oddzielona od samego urządzenia, powoduje to łatwość w utrzymaniu, a także przy czyszczeniu Turbiny;
– Opcjonalnie: Świetlówki UV-A z odporną na uszkodzenia osłoną - w przypadku pęknięcia odłamki szkła nie rozsypują się.

Koszty operacyjne

Zużycie energii tej lampy to tylko 115W.

W uzupełnieniu podkreślić trzeba, że lampa na owady Turbina została wyprodukowana we Włoszech przez światowego lidera w tej branży – firmę MOEL.

Jest to jedyne tego typu urządzenie dostępne na rynku. Model ten jest dostępny na zamówienie.

 • Rozmiary w mm - 407x356x941 (H)
 • Waga - 11
 • Zasilanie - 230-240V ~ 50 Hz
 • Całkowity pobór mocy - 165 W
 • Zakres działania liniowy - 15-18 m
 • Pole działania w m2 - 350-400 m2
 • Stopień ochrony - IPX4
 • Klasa izolacji - I
 • Świetlówka - 2x40 W
 • Żywotność świetlówki - 2000 h
 • Materiał - Aluminium
 • Miejsce produkcji - Włochy
 • Prędkość silnika - 1000 obr/min
 • Gwarancja 2 lata

 

 

Powiadomienie o dostępności: Lampa owadobójcza wiatrakowa turbina 30602 Moel

Na podany adres e-mail zostanie wysłane powiadomienie, gdy produkt będzie dostępny w naszym magazynie