Czy kabina prysznicowa Walk In to dobry pomysł?

Kabina prysznicowa typu walk-in to jedno z najbardziej uniwersalnych rozwiązań, wykorzystywanych w aranżacji łazienek. Jest bardzo eleganckie, a zarazem praktyczne – czyli dokładnie takie, jakie powinno być. Czym charakteryzują się kabiny prysznicowe typu walk-in i czy sprawdzą się w każdej, nawet niewielkiej łazience?

 

Kabina prysznicowa typu walk-in – krótka charakterystyka

 

Kabina prysznicowa walk-in nazywana bywa również kabiną otwartą. Konstrukcja jest bardzo prosta. Kabina składa się ze szklanych tafli – nie ma tutaj dodatkowych, ruchomych elementów. Tego typu kabina jest bardzo funkcjonalna. Może ona być ulokowana w centralnym miejscu w łazience, a także pomiędzy dwoma ścianami. Tak naprawdę zależy to tylko od wizji podczas projektowania łazienki, a w szczególności od tego, jak duża ma być kabina prysznicowa. Szklane tafle przytwierdzone są do ściany przy pomocy specjalnych profili. Z reguły nie wykorzystuje się tutaj dodatkowego brodzika – jedynie szklane szyby oddzielają strefę prysznicową od reszty łazienki.

 

Rozwiązanie idealne?

 

Od pewnego czasu kabiny prysznicowe typu walk-in cieszą się bardzo dużą popularnością. Nic dziwnego – to idealna alternatywa dla tradycyjnych kabin prysznicowych, które składają się z wielu elementów, a utrzymanie ich w czystości wymaga wiele pracy i wysiłku.

 

Jedną z największych zalet kabiny prysznicowej walk-in jest jej dyskretna elegancja. Nie przytłacza ona wnętrza – wręcz przeciwnie, pozwala wyraźniej przemówić innym elementom wystroju, szczególnie ozdobnemu oświetleniu czy efektownym kafelkom. Lekkość konstrukcji sprawia, że tego typu kabina dobrze sprawdza się również w niewielkich łazienkach – nie wypełnia ona pomieszczenia tak bardzo jak kabina tradycyjna. Może ona również stanowić ciekawe uzupełnienie salonu kąpielowego.

Kabina prysznicowa Walk-in

Co istotne, kabiny prysznicowe typu walk-in charakteryzują się bardzo dużą trwałością. Nie ma tutaj ryzyka uszkodzenia plastikowych, ruchomych elementów, bo konstrukcja składa się wyłącznie ze szklanej tafli. Osoby, które lubią nieskazitelną czystość, z pewnością będą zadowolone – szczególnie jeśli zdecydują się na polimerową powłokę, która skutecznie zapobiega tworzeniu się zacieków. Z reguły to prysznic wymaga najwięcej troski. Wie o tym każdy, kto próbował utrzymać w czystości tradycyjny prysznic z brodzikiem. Kabina prysznicowa walk-in to rozwiązanie tych problemów. Jest to więc doskonała propozycja dla osób, którym zależy na tym, aby łazienka była wysoce reprezentatywna.

 

Prosta konstrukcja – nieograniczone możliwości aranżacji

 

Choć kabina prysznicowa walk-in jest rozwiązaniem nieskomplikowanym, istnieje tutaj mnóstwo możliwości aranżacyjnych. Tego typu kabina doskonale wpisze się w każde wnętrze – zarówno w te nowoczesne, jak i bardziej klasyczne. Producenci kabin prysznicowych walk-in dokładają wszelkich starań, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i projektantów wnętrz. Do wyboru są zarówno szklane, przezroczyste konstrukcje, jak i te wzbogacane dodatkowymi elementami. Na szczególną uwagę zasługuje kabina prysznicowa walk-in z czarnymi zdobieniami. Charakteryzuje się klasyczną elegancją i z całą pewnością nie pozostanie niezauważona. Dobrze sprawdzą się również zdobienia w bardzo modnym w tym sezonie kolorze starego złota. Warto rozważyć dodatkowe oświetlenie, które – dzięki szklanym taflom – może dodatkowo rozświetlić wnętrze łazienki i nadać jej niepowtarzalną atmosferę.

 

Kabina prysznicowa walk-in – rozwiązanie dla każdego

 

Jeszcze kilka lat temu kabiny prysznicowe walk-in traktowane były jako absolutna nowość. Dzisiaj cieszą się ogromną popularnością i pojawiają się w coraz większej ilości łazienek. Jeśli aktualnie projektujesz swoje mieszkanie lub planujesz remont łazienki, z pewnością kabina prysznicowa walk-in jest warta rozważenia. W końcu łazienka to jedna z tych miejsc, które powinny łączyć w sobie wysoką funkcjonalność i niebanalny design.