Miski WC stojące

 

 

 

 

Rodzaje misek WC – stojące i wiszące

Jest takie miejsce w każdym domu, do którego nawet król piechotą chodzi. Czy to w nawiązaniu do tego powiedzenia WC nazywamy czasem tronem, tego nie wiemy. Wiemy na pewno, że jeśli chodzi o WC, warto zadbać o wygodę godną króla. 

Pierwszy dylemat, przed jakim stoimy, wybierając rodzaj toalety, jest rodzaj miski toaletowej - stojącą czy wiszącą? Stojące toalety przez lata były najpopularniejszym rozwiązaniem. Dziś, chociaż toalety wiszące coraz częściej wiodą prym, stojące modele są wciąż chętnie wybierane. 

Stojąca miska WC – w jakich sprawdzi się pomieszczeniach?

Na ten rodzaj miski WC decydują się najczęściej osoby przywiązane do klasycznego ponadczasowego stylu. Stojąca miska WC doskonale sprawdzi się w tego typu wnętrzach. Jednak producenci armatury łazienkowej projektują również stojące toalety, których stylistyka z powodzeniem może współgrać z nowoczesnym wnętrzem. Dobrym przykładem jest model Carlo Rea, który wizualnie nawiązuje do kształtu wolnostojących wanien, tak chętnie umieszczanych w nowoczesnych, designerskich salonach kąpielowych.

Zalety toalety stojącej

Niewątpliwą zaletą stojących misek WC jest ich prosty montaż. Podczas instalacji nie ma potrzeby montowania oraz obróbki stelaża WC, który jest elementem niezbędnym do montażu wiszącej miski WC. Dzięki temu toalety stojące sprawdzą się doskonale, jeśli zależy nam na wymianie toalety, bez przeprowadzania gruntownego remontu łazienki. Podczas doboru stojącej miski WC należy upewnić się, jaki rodzaj odpływu zastosowany jest w naszej łazience (dolny zwany również warszawskim, czy może boczny zwany inaczej poznańskim), aby odpowiednio dobrać model miski WC. 

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru miski WC?

Nawet jeśl jesteśmy zdecydowani, że wolimy toaletę stojącą od wiszącej, warto zwrócić uwagę na inne kryteria. 

Jednym z nich jest system Rimless, czyli pozbawienie toalety kołnierza i rantów, dzięki czemu jest ona łatwa w utrzymaniu w czystości. W ukształtowanej w ten sposób misce WC bakterie i kamień wodny nie mają zakamarków, w których mogłyby się osadzać. System Rimless jest dużym udogodnieniem w walce o czystość domowej łazienki. 

Zużycie wody to kolejny aspekt, który warto wziąć pod uwagę podczas wyboru toalety. Współcześni producenci niejednokrotnie kładą nacisk na to, aby toaleta była nie tylko estetyczna i wygodna, ale by zużywała mniejszą ilości wody przy każdorazowym spłukaniu.

Nie znaleziono produktów

Wybrana przez Ciebie kategoria nie zawiera jeszcze żadnych produktów.
Wybierz inna kategorię z drzewa kategorii.
Strona główna