Talerze deszczownic

Talerze deszczownic

Zamontowanie deszczownicy w łazience nie wymaga wielkiej kabiny prysznicowej. By móc cieszyć się z komfortowej kąpieli, można też umieścić ją przy wannie wyposażonej w parawan. Wystarczy dobrać talerz deszczownicy odpowiednio do wielkości dostępnej przestrzeni. 

Jaki talerz deszczownicy wybrać? 

Do wanny z parawanem najlepszy będzie okrągły talerz deszczownicy, umieszczony na panelu stanowiącym element części prysznicowej. Dobierając deszczownicę do stylu łazienki, warto zwrócić uwagę na nowoczesny, chromowany talerz deszczownicy lub stylowy talerz miedziany. Antyczna miedź doskonale wkomponuje się w aranżacje w stylu retro, industrialnym czy orientalnym, ale i efektownie przełamie harmonijny skandynawski wystrój, wprowadzając do łazienki odrobinę stonowanej elegancji. 

Deszczownica – dlaczego warto zainwestować w to rozwiązanie?

W nowoczesnych kabinach prysznicowych coraz częściej znaleźć możemy nie tylko klasyczne słuchawki, ale również talerze deszczownic. To charakterystyczne urządzenie ma za zadanie – jak sama nazwa wskazuje – imitować krople deszczu. Nagła ulewa czy nawet niezapowiedziana delikatna mżawka to zwykle nic przyjemnego, jednak jeśli stoimy we własnej kabinie prysznicowej i możemy regulować intensywność oraz temperaturę, deszczownica zapewnia wiele przyjemnych doznań. Talerz deszczownicy nie zajmuje wiele miejsca, a jej montaż nie wymaga szczególnym umiejętności, szczególnie jeśli deszczownica znajduje się w zestawie prysznicowym. Jeśli po ciężkim dniu masz ochotę poczuć na skórze relaksujący dotyk kropli wody, z pewnością spodoba Ci się efekt, jaki dają nowoczesne deszczownice. 

Czy deszczownica zwiększa zużycie wody?

Choć talerz deszczownicy jest zwykle większy od standardowej słuchawki prysznicowej, stosowanie tego rozwiązania wcale nie musi wiązać się z większym zużyciem wody. Nowoczesne modele są wyposażone w napowietrzacze, dzięki którym strumień wody jest rozproszony i tym samym mniejszy niż w przypadku strumienia płynącego po prostu z kranu. Możesz obawiać się tylko tego, że Twoje rachunki za wodę wzrosną, bo po prostu pokochasz to uczucie odprężenia, jakie będzie towarzyszyło Ci podczas codziennego prysznica. Doradzamy zachowanie wstrzemięźliwości i zamontowanie modelu wyposażonego nie tylko w deszczownicę, ale również klasyczną słuchawkę prysznicową, ponieważ większość deszczownic montowanych jest na stałe i nie ma możliwości manewrowania nimi tak swobodnie, jak w przypadku klasycznych słuchawek prysznicowych. Niestety, nie w każdej łazience sprawdzi się klasyczna deszczownica – jeśli zamontujesz ją nad wanną, prawdopodobnie zachlapiesz pół łazienki. Rozwiązaniem w takiej sytuacji mogą być dodatkowe osłony, dzięki którym z łatwością przekształcisz swoją wannę w wygodną przestrzeń do brania prysznica na stojąco.

Nowoczesny talerz deszczownicy – najlepsza inwestycja

Planujesz remont łazienki i chcesz wymienić baterię prysznicową? To doskonały moment, by zainwestować w deszczownicę! W naszej ofercie znajdziesz nie tylko kompletne zestawy prysznicowe z klasycznymi słuchawkami i deszczownicami, ale również talerze do deszczownic wykonane z wysokiej jakości materiałów. Odśwież swoją kabinę prysznicową i przekonaj się, jak wiele przyjemności niesie ze sobą zwykły prysznic. Z nami wyczarujesz swoją wymarzoną łazienkę – sprawdź, co mamy do zaoferowania!

Filtruj produkty
Cena
od do
Producent
zamknij