Luksus w domu - czy warto kupić kabinę z hydromasażem?

Marzysz o odrobinie relaksu po ciężkim dniu pracy? Zmęczone mięśnie każdego wieczoru dają o sobie znać? Może kabina prysznicowa z hydromasażem do dobra propozycja dla Ciebie? Dowiedz się, jakie są wady i zalety takiego rozwiązania oraz jak wybrać dobrą kabinę prysznicową, która po kilka latach nadal będzie pełnić swoją funkcję.

 

Dlaczego kabina z hydromasażem to dobry pomysł?

 

Codzienny prysznic to nie tylko obowiązek, ale też chwila wytchnienia – niezależnie, czy bierzemy go rano, wieczorem, a może dwa lub trzy razy dziennie. A gdyby tak połączyć przyjemne z pożytecznym (sam odpowiedz sobie na pytanie, które jest które) i wzbogacić prysznic o elementy masażu? Od kilku lat kabiny prysznicowe z hydromasażem cieszą się sporą popularnością. To dobry sposób na zapewnienie mięśniom ukojenia – wystarczy spędzić pod prysznicem kilka minut, aby całe Twoje ciało mogło głęboko się zrelaksować, a umysł wyciszyć. Hydromasaż to coś dla ciała i dla ducha – niweluje bóle mięśni i kręgosłupa, pozytywnie wpływa na stawy, a także koi nerwy i przywraca dobre samopoczucie. Bez wątpienia to dobra propozycja – pod warunkiem, że wybierzesz dobrej jakości kabinę z hydromasażem, która po pewnym czasie nie zacznie sprawiać Ci kłopotu.

O jakich kłopotach mowa?

 

Do niedawna na rynku dostępne było wiele modeli kabin z hydromasażem, które… delikatnie mówiąc, były dość dalekie od ideału. Wiele z nich kusiło niską ceną, jednak z czasem dysze zapychały się, pokrywały się trudnym do usunięcia kamieniem, a kłopotom z ustawieniem optymalnej temperatury nie było końca. To wszystko sprawiło, że kabiny prysznicowe z hydromasażem zaczęły cieszyć się złą sławą. Na szczęście z biegiem czasu wiele osób uświadomiło sobie, że zakup dobrej jakości kabiny z hydromasażem może zapobiec wszystkim tym problemom. Wystarczy zwrócić uwagę na kilka kwestii, na przykład na gumowe końcówki na dyszach do masażu czy wykorzystanie dobrej jakości materiału zamiast taniego plastiku. No właśnie…

 

Jak wybrać dobrą kabinę prysznicową z hydromasażem?

 

Poszukując kabiny z hydromasażem, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Istotne są odpowiednie atesty i certyfikaty, w szczególności atestami higienicznymi, wydawanymi przez Państwowy Zakład Higieny. Kluczowa kwestia to jednak materiał wykonania – kabina nie może być zrobiona z polistyrenu. To bardzo ważne, ponieważ pod wpływem wysokiej temperatury polistyren może wyginać się, robić się żółty i nieestetyczny, a także bardziej podatny na uszkodzenia i zarysowania. O wiele lepszym wyborem będzie kabina, wykonana z dobrej jakości szkła hartowanego oraz materiałów, które są odporne na temperaturę. Istotnym elementem jest również odporność na osiadanie kamienia – jego nadmiar może sprawiać, że dysze nie będą działać tak, jak powinny. Warto więc wybrać dobrej jakości kabinę i od początku regularnie ją czyścić. Świetnym rozwiązaniem są gumowe wykończenia dysz, które zapobiegają osadzaniu kamienia. Wystarczy je przetrzeć i gotowe – po kamieniu ani śladu.

Kabina prysznicowa z hydromasażem

Zakup kabiny i oddzielnego panelu do hydromasażu?

 

Wiele osób decyduje się na oddzielny zakup kabiny prysznicowej oraz panelu do hydromasażu. To dobre rozwiązanie dla osób, którym zależy na najwyższej jakości. Co istotne, oddzielny panel doskonale sprawdzi się w przypadku kabin bez brodzika – można zamontować go na ścianie, a sama kabina składać się będzie jedynie ze szklanych tafli. Przy takim rozwiązanie istnieje możliwość łatwiejszej wymiany każdego z elementów, na przykład panelu do hydromasażu.

Odrobina luksusu, czyli kabina z hydromasażem

 

Bez wątpienia kabina prysznicowa z hydromasażem to idealny sposób na relaks. Jeśli chcesz cieszyć się prawdziwym luksusem, możesz wybrać opcję z sauną parową, biczami wodnymi, kaskadą wodną czy dodatkowym oświetleniem, zmieniającym barwy. Wystarczy, że trzy razy w tygodniu spędzić kilka minut pod prysznicem, pozwalając, aby napięcia mięśni ustąpiły. Twoje samopoczucie z pewnością szybko się poprawi, a Ty będziesz zadowolony ze swojej kabiny prysznicowej. W końcu każdy z nas zasługuje na odrobinę luksusu!