Filtrowanie:
- Producent-
  • Wybierz
Sortuj wg: Nazwy ^ ˇ Ceny ^ ˇ Popularności ^ ˇ
1 2 3 4 5 6 następna  

 

Najbardziej popularnym elementem wyposażenia łazienki jest z pewnością kabina prysznicowa. Z badań przeprowadzonych przez nasz sklep wynika, że kabiny półokrągłe są najczęściej wybieranym modelem spośród bogatej ilości natrysków. Kabiny półokrągłe dzięki bogatemu wyborowi rozmiarów zmieszczą się do nawet najmniejszej łazienki, a co za tym idzie - zostanie jeszcze sporo przestrzeni dla innego rodzaju elementów ważnych dla funkcjonowania miejsca naszego relaksu. Kabiny oferowane są w wersjach kabina z brodzikiem lub kabina bez brodzika. Kabiny prysznicowe półokrągłe dzielimy na modele z drzwiami przesuwnymi lub też modele z drzwiami otwieranymi. Ważne jest, aby kabina, która posiada drzwi przesuwne, miała rolki łożyskowane wypinane natomiast kabina z drzwiami otwieranymi posiadała funkcję podnoszenia zawiasów. Takie cechy sprawiają, że produkt ten posłuży nam wiele lat.

Kabina półokrągła - w jakich przestrzeniach się sprawdzi?

Półokrągłe kabiny prysznicowe idealnie nadają się do łazienek zaaranżowanych w sposób tradycyjny. Jednak szeroki ich wybór w ofercie naszego sklepu pozwoli urządzić salon kąpielowy z półokrągłą kabiną także w stylu loftowym, skandynawskim, a nawet glamour. Przy wyborze zwróć uwagę zarówno na funkcjonalność (upewnij się, czy rodzaj drzwi zapewni odpowiedni ciąg komunikacyjny, zwłaszcza, kiedy masz niewielkie pomieszczenie), jak i wykończenie kabiny. Profile chromowane lub czarne, uchwyty podłużne w pionie czy poziomie, a może gałki? To wszystko ma niebagatelny wpływ na estetykę całej łazienki. Wnętrze będzie spójne, jeśli wykończenie kabiny będzie współgrać z pozostałymi elementami armatury łazienkowej. Duży wpływ na wygląd kabiny, a tym samym całej łazienki, ma również brodzik. Zastanów się, czy chcesz zamontować kabinę na niskim czy wysokim brodziku, a może bezpośrednio na posadzce, aby wejście pod prysznic było pozbawione progu? W naszym sklepie znajdziesz półokrągłe kabiny dostosowane do wszystkich wspomnianych opcji.

Zalety kabin prysznicowych

Kabina prysznicowa czy wanna? Oba warianty mają swoich zwolenników i przeciwników. Jeśli wciąż się wahasz, przedstawimy Ci kilka zalet kabin prysznicowych.

  • Oszczędność miejsca - wybór kabiny prysznicowej zamiast wanny, a szczególnie kabiny półokrągłej, z pewnością pozwoli wygospodarować dodatkową wolną przestrzeń w łazience. Zwłaszcza podczas aranżacji małego salonu kąpielowego miejsce bywa ważnym argumentem.
  • Ekologia i ekonomia - kąpiel pod prysznicem pozwala zaoszczędzić wodę. Szacuje się, że jeden prysznic (rozsądnej długości) to zużycie 40-50 litrów wody, podczas gdy kąpiel w wannie to zużycie średnio 130 litrów. Ma to znaczenie zarówno dla naszego portfela, jak i naszej planety.
  • Wygoda - korzystanie z prysznica z pewnością jest łatwiejsze i bezpieczniejsze, zwłaszcza jeśli chodzi o wchodzenie i wychodzenie z kabiny. Jest to bardzo istotna cecha kabin prysznicowych, szczególnie z perspektywy osób starszych. W naszej ofercie znajdują się również brodziki z siedziskami, które dodatkowo podnoszą komfort korzystania z kabin.
  • Zdrowie - nie odkrywamy Ameryki, mówiąc, że długich gorących kąpieli powinny unikać osoby z problemami z układem krążenia. Dla nich prysznic z pewnością będzie zdrowszą i bezpieczniejszą opcją. Jednak orzeźwienie, pobudzenie krążenia i zbawienny wpływ dla jędrności skóry, jakie przynosi zimny, poranny prysznic, mogą przekonać do niego wszystkich.

W naszym sklepie urządzisz łazienkę w kompleksowy sposób, niezależnie od tego, na jaką formę kąpieli się zdecydujesz.