Wybór odpowiedniej kabiny prysznicowej to trudne zadanie. Dobra kabina powinna być łatwa do utrzymania w czystości, komfortowa w codziennym użytkowaniu, a dodatkowo nie może zajmować zbyt wiele miejsca. Już podczas poszukiwań warto pamiętać o detalach, aby później móc cieszyć się swoim wyborem. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę, wybierając kabinę prysznicową.

Usytuowanie kabiny prysznicowej

 

Kluczową kwestią jest to, w którym miejscu znajdzie się kabina prysznicowa. Jeśli łazienka jest niewielka, warto zdecydować się na kabinę narożną półokrągłą. Pozwoli ona zaoszczędzić nieco przestrzeni, a dodatkowo zachowanie jej w czystości będzie bardzo łatwe. W przypadku większych łazienek można wybrać kabinę prysznicową w większym rozmiarze, na przykład prostokątną lub kwadratową. Obecnie wybór kabin prysznicowych jest na tyle duży, że bez trudu wybierzesz taką, która będzie pasowała do reszty łazienki.

Kabina prysznicowa walk-in

Sposób otwierania drzwi

Bardzo ważny jest sposób, w jaki otwierane będą drzwi kabiny prysznicowej. W przypadku bardzo małych łazienek warto wybrać przesuwne, które nie zabiorą dodatkowej przestrzeni i pozwolą Ci na komfortowe wchodzenie i wychodzenie spod prysznica. Wybór jest całkiem spory: drzwi uchylne, harmonijkowe czy wahadłowe. Jeśli zależy Ci na nowoczesnym designie, możesz zdecydować się na kabinę typu walk in. Charakteryzuje się tym, że… nie ma drzwi. Istotna jest tutaj odpowiednia konstrukcja, która zapobiegnie wydostawaniu się wody na zewnątrz. Jedno jest pewne – taka kabina prysznicowa na pewno będzie wyglądała zjawiskowo.

 

Wybierz kabinę z ochronną powłoką

Nie przepadasz za częstym czyszczeniem kabiny prysznicowej, jednak trudno Ci wytrzymać widok nieestetycznych zacieków? Wybierając kabinę prysznicową zwróć uwagę na to, czym ma ona specjalną powłokę ochronną. Tego typu powłoka wykonana jest z farby poliuretanowej, która posiada bardzo cenne właściwości – między innymi odpycha wodę, dzięki czemu na ścianach kabiny nie pozostają zacieki po wodzie czy mydle, a także nie osadza się na nich trudny do usunięcia kamień. Powłoka taka ma właściwości hydrofobowe – krople wody wiążą się ze sobą i spływają, po drodze zbierając wszystkie zanieczyszczenia.

Kabina prysznicowa bez brodzika

Kabina prysznicowa tylko z bezpiecznego szkła

Nie każdy wie, że niektóre kabiny prysznicowe… mogą być niebezpieczne. Dotyczy to w szczególności bardzo tanich kabin – znajdujące się w nich szyby, pod wpływem silnego uderzenia, mogą stłuc się na kawałki. Dokonując wyboru kabiny prysznicowej koniecznie sprawdź, czy jest ona wykonana z bezpiecznego szkła hartowanego. Co prawda dzisiaj u większości producentów jest to standard, ale – zgodnie z powiedzeniem, że przezorny zawsze ubezpieczony – warto dodatkowo to sprawdzić.

 

Dostępność części zamiennych

Kupując kabinę prysznicową z pewnością zakładasz, że będzie ona służyła Ci przez wiele lat i nic nie ulegnie uszkodzeniu. Jeśli jednak wybierasz model z dużą ilością elementów, na przykład z brodzikiem wyposażonym w dodatkowe funkcje czy kabinę prysznicową z nietypowymi drzwiami, koniecznie sprawdź, jaka jest dostępność części zamiennych. Jeśli za jakiś czas okaże się, że trzeba wymienić suwnicę czy inny element, z pewnością docenisz kabinę, do której części zamienne możesz kupić bez żadnego kłopotu.

 

Na co zwrócić uwagę, wybierając kabinę prysznicową – podsumowanie

Wybór kabiny prysznicowej to trudne zadanie, jednak może być również sporą frajdą. Na samym początku postaraj się jasno określić swoje oczekiwania oraz sporządzić listę cech, które powinna posiadać Twoja przyszła kabina prysznicowa. Dzięki temu łatwiej będzie Ci znaleźć model, który idealnie sprosta Twoim oczekiwaniom.